Inšpiratívne zdroje

"Cítiť do hĺbky" Prírodu milujeme nie len pre jej krásu, ale aj pre jej pokoj. Keď ju nevedome ničíme, mení nás to v jadre. Vždy máme na výber zameriavať svoju pozornosť na lásku a štedrosť ducha. Byť človekom, ktorý "to cíti hlboko". Ozajstným človekom sme, len ak dokážeme milovať. Keď dokážeme žiť láskavo, múdro a s pokorou.

"Vnímam Ťa" ...venovať čas niekomu, kto potrebuje byť videný, je večné. Sú chvíle, kedy jediné, čo človek potrebuje je, aby bolo o neho postarané, aby bol pochopený a videný. V takých chvíľach sa cíti veľmi osamelý. Venovať mu pozornosť len pre ten samotný fakt - že existuje, je skutočne liečivé. Rešpektovať ho, brať ho takého aký je, sa dá len vtedy ak si úprimný a autentický (pravdivý). Každý človek hľadá lásku!

Ako môžeme, z praktického hľadiska, žiť svoj život šetrne k životnému prostrediu... Priestor okolo nás nie je od nás oddelený. V skutočnosti sme jeho súčasťou. Preto nemôžeme byť zdravý, ak nie je zdravý priestor v ktorom žijeme. Aj malé činy majú veľký dopad. Nemusia byť dokonalé. Stačí ak otvoríme svoju myseľ a budeme ochotní sa zmeniť.

© 2017 Mgr. Eva Smutná
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!